Skorý život

Cathrine Elizabeth Middleton sa narodila v Royal Berkshire nemocnici v Reading, 9. januára 1982 do rodiny vyššej strednej vrstvy. Bola pokrstená v St. Andrew's Bradfield, Berkshire, 20. júna 1982. Je najstaršie dieťa z troch, narodených rodičom Michaelom Middletonom a jeho manželke Carole (Goldsmith), bývalému letovému dispečerovi a letuške, ktorý v roku 1987 založili Party Pieces, súkromnú spoločnosť, ktorá predáva potrebné veci a ozdoby na party. Rodina jej otca Michaela ma väzby na Britskú šľachtickú rodinu a finančne čerpá z dôveryhodného fondu, ktorý založili pred viac ako 100 rokmi. Jej príbuzný Middletonovci boli hlásený ako hostitelia britského kráľovstvá " už v roku 1926". Ona má mladšiu sestru Philippu "Pippa" a mladšieho brata Jamesa.

Rodina žila v Ammáne v Jordánsku od mája 1984 do septembra 1986. Jej otec pracoval pre spoločnosť British Airways (BA) a Kate chodila do materskej školy, kde sa hovorila po anglicky. Po návrate do Berkshire v roku 986 bola zapísaná v štyroch do súkromnej školy St. Andrew's, v blízkosti Pangbourne v Berkshire. V neskôr začala do školy St. Andrew's chodiť každý deň. Potom krátko študovala v Downe House. Bola členkou medzinárodnej internátnej školy vo Wiltshire, Marlborough Collega, kde absolvovala v roku 2005 na Inivesity of St. Andrews vo Fife, Škótsku, kde získala titul Master of arts (Majster umenia) v histórii umenia. V novembri 2006, Kate prijala pozíciu predajca v odevnom reťazci Jigsaw, kde pracovala na čiastočný úväzok do novembra 2007. Do januára 2011 pracovala taktiež v rodinnej firme Middletonovcov, Party Pieces. Je úloha v rodinnom podniku zahŕňala návrh a tvorbu katalógu, marketingu a fotiek. Pred manželstvom, Kate žila v apartmáne, ktorý vlastnili jej rodičia v meste Chelsea, Londýn, ktorý je odhadovaný na 1 až 1,4 miliónov libier. V roku 2018 celková čistá peňažná hodnota Kate bola odhadovaná na 5 až 7.3 miliónov libier, z ktorých je väčšina zo spoločnosti jej rodičov.

Vzťah s princom Williamom

Začiatok vzťahu
V roku 2001 sa Kate stretla s Princom Williamom, keď boli obidva študenti v rezidencii St. Salvator's Hall na University of St. Andrews. Dohromady sa dali v roku 2003, hoci ich vzťah bol nepotvrdený. 17. októbra 2005, Kate sa sťažoval svojmu právnikovi o tom že ju obťažovali média a hájila sa tým že nespravila nič významné aby ju média obťažovali.

Pozornosť médií sa zvýšila v čase jej 25. narodenín v januári 2007, čo vyvolalo varovanie Princa z Walesu, Princa Williama a právnika Middletonovcou, ktorí hrozil právnymi krokmi. Dve skupiny novinárov, News International, ktorý publikuje The Times a The Sun; a Guardian Media Groups, ktorá publikuje The Guardian sa rozhodla držať vydávania candids fotiek jej. Kate navštívila Princa Williama počas sprievodu Passing out Parede v Royal Military Academy Sandhurst, 15. decembra 2006.

17. mája 2008 sa Kate zúčastnila svadby princovho bratranca Petra Phillipa s Autumn Kelly, ktorej sa princ nezúčastnil. 19. júla 2008 bola hosťom na svadbe Lady Rose Windsor a Georga Gilmana. Princ William bol preč na vojnovej operácii v Karibiku, slúžil na palube HMS Iron Duke. V roku 2010, právnik Middletonovcou podal žalobu na dve agentúry a fotografku Niraj Tanne, ktorá ju fotografovala počas Vianoc 2009. Získala tak verejne ospravedlnenie, náhradu škody vo výške 5000 GBP a právne náklady

Rozchod a zmierenie
V apríli 2007, Princ William a Kate sa rozišli. Pár sa rozhodol tak to počas dovolenky vo Švajčiarskom letovisku Zermatt. Novinári špekulovali o dôvodoch rozdelenia, aj keď tieto správy sa spoliehali na anonymné zdroje. Kate a jej rodina sa zúčastnili koncertu pre Dianu v Wembley Stadiu, kde ona a princ William sedeli od seba iba dva rady.

Pár následne navštívil viaceré akcie na verejnosti a spravodajské zdroje uviedli že "obnovili" svoj vzťah.

Zásnuby a svadba
Princ William a Catherine Middleton sa zasnúbili v októbri 2010, v Keni počas 10-dňového výletu do prírodnej rezervácie Lewa Wildlife Conservancy na oslavu Princa Williama prešiel kurzom RAF helicopter. Clarence House oznámil zasnúbenie 16. novembra 2010. Princ William dal Kate zásnubný prsteň jeho matky Diany, Princezni z Walsu. Pár sa zobral vo Westminsterskom opátstve 29. apríla 2011 (Deň svätej Kataríny) a ten to deň bol vyhlásený ako štátny sviatok. Odhady celosvetového publika, ktoré sledovali svadbu bolo okolo 300 miliónov alebo aj viac, zatiaľ čo 26 miliónov, sledovali ľudia z Británie

V októbri, pár mesiacov po svadbe, vodcovia Commonwealth prisľúbili že vykonajú zmeny v Britskom kráľovskom dedičskom zákone aby prijali absoultne primogenitúra, čo znamená, že ich prvé dieťa bude mať nárok na trón, bez ohľadu na to či je to dievča alebo chlapec.

Materstvo a deti
3. decembra 2012, oznámil palác Sv. James že vojvodkyňa je tehotná s jej prvým dieťaťom. Oznámenie sa uskutočnili skôr v tehotenstve ako je zvykom, pretože Kate bola prijatá nemocnice kráľa Eduarda VII., kvôli závažnej forme rannej nevoľnosti hyperemesis gravidarum. Ona zostala v nemocnici tri dni. 14. januára 2013, palác Sv. James oznámil, že dieťa by sa malo narodiť v júli 2013 a stav vojvodkyne zlepšuje. Vojvodkyňa bola prijatá do St. Mary's Hospital v Londýne počiatočných fázach v ranných hodinách, 22. júla 2013 a neskôr v ten deň porodila svojho syna. 24. júla 2013, Kensingtonský palác oznámil meno dieťa ako George Alexander Louis.

Druhé tehotenstvo vojvodkyne bolo oznámené 08. septembra 2014. Ako pri jej prvom tehotenstve, tak aj v druhom trpela hyperemesis gravidarum a musela zrušiť všetky oficiálne stretnutia. 02. mája 2015, porodila vojvodkyňa svoje druhé dieťa a to dcéru. Meno dievčatka oznámili 04. mája 2015 ako Charlotte Elizabeth Diana.

Tretie tehotenstvo vojvodkyne bolo oznámené 4. septembra 2017. Opäť bola nútená zrušiť plány kvôli hyperemesis gravidarum. Podľa informácii, ktoré poskytol Kensightonský palác tak sa dieťatko malo narodiť v apríli 2018. Princ Louis, sa narodil 23. apríla 2018 o 11:01. Celé meno znie Louis Arthur Charles, ktoré bolo uverejnené po štyroch dňoch, 27. apríl 2018. Rodina má oficiálne bydlisko v Kensingtonskom paláci.

Verejný život

Kate bola formálne predstavená vo verejnom živote, 24. februára 2011, dva mesiace pre svadbu, keď ona a princ William sa zúčastnili obradu pomenovania záchranných člnov v Trearddur, Angelesey v Severnom Walese. O deň neskôr sa oni objavila v St. Andrew, kde začali oslavy 600. výročia univerzity. 16. februára 2011, Clarence House oznámil že v júli 2011, sa uskutoční prvá kráľovská prehliadka vojvody a vojvodkyne v Kanade. mája 2011, krátko po svadbe, Clarance House oznámil že vojvoda a vojvodkyňa predĺžia svoju cestu na návštevu Kalifornii. Bola to prvá návšteva vojvodkyne v Spojených štátoch.

Prvá oficiálna udalosť po svadbe prišla v máji. Keď spolu s manželom stretli Baracka Obamu, prezidenta USA a prvú dámu Michaelle Obama. V júny 2011, vojvoda a vojvodkyňa predstavili medailu na pamiatku Írskym vojskám. 26. októbra 2011 sa uskutočnila prvá sólová akcia pre In Kind Direct,, ktorá sa prevzala za princa z Walesu, ktorý sa nachádzal v Saudskej Arábii. 2. Novembra navštívil vojvoda a vojvodkyňa centrum divízie zásobovania UNICEF pre dodávky potravín podvyživeným deťom v dánskej Kodani. Na deň sv. Patrika, 17. marca 2012 vojvodkyňa sa objavila na tradičnom udeľovaný trojlístkovým írskym vojskám vo svojej základni v Aldershote, To bola jej prvá sólová vojenská udalosť. 19. marca vydala prvý rozhovor o otvorení Treehouse, novej detskej nemocnici, ktorú otvorili East Anglia's Children's Hospices (EACH), charitatívna organizácia, ktorá je patrónom.

V júny 2012, bola nadácia Princa Williama a Princa Harryho bola premenovaná na Kráľovskú nadáciu vojvodu a vojvodkyne z Cambridge a Princa Harryho, ako ukážka chovania Kate ku charite. Vojvoda a vojvodkyňa boli vyhlásený za veľvyslancov na letných olympijských hrách v roku 2012, ktoré s konali v Londýne spolu s princom Harrym. Ako súčasťou svojej úlohy sa vojvodkyňa zúčastnila mnohých športových podujatý v priebehu hier. V septembri 2012 vojvoda a vojvodkyňa začali prehliadku v Singapure, Malajzii, Tuvale a Šalamúnových ostrovov ako súčasť oslavy kráľovnej Diamond. Počas tejto zámorskej návštevy, vojvodkyňa uskutočnila svoj prvý oficiálny prejav v zahraničí, kde navštívila nemocnicu v Malajzii a čerpala z jej skúsenosti ako patrónka detských nemocníc v East Anglia.

Po narodení princa Georga sa objavila na oficiálnej akcii koncom augusta keď sprevádzala vojvodu, ktorý sa mal stretnúť z bežcami pripravujúci sa na ultramaratón na ostrove Angelesey, kde majú usadlosť. Začiatkom marca 2014 boli oznámené podrobnosti o polmesačnom prehliadka na Novom Zélande a Austrálii, kde boli vojvoda , vojvodkyňa a George od 16 do 25. Apríla. Prehliadka bola prvá návšteva Kate v tejto oblasti a prvými veľkým vystúpením princa Georga od jeho krstu v októbri 2013. Turné začalo na novom Zélande, kde navštívili Wellington, Blenheim, Auckland, Dunedin, Queenstown a Christchurch. Prehliadka končila v Austrálii kde navštívili Sydney, Blue Mountains, Brisbane, Uluru, Adelaide a Canberra.

21. júla 2014, bolo oznámené že vojvodkyňa pôjde na svoju prvú sólovú prehliadku a navštívi ostrov Malty, 20 až 21. septembra 2014, kedy ostrov oslavoval 50. Výročie nezávislosti. Jej let bol zrušený, kvôli druhému tehotenstvu vojvodkyne a namiesto toho tam išiel princ William. V decembri 2014, pár navštívil USA a zúčastnili sa charitatívnej večere Metropolitan Museum of Art. V apríli 2016 vojvodkyňa a jej manžel sa zúčastnili prehliadky v Indii a Bhutáne. Ten istý rok iba v septembri 2016 sa Kate s princom Williamom a aj so svojimi deťmi Georgom a Charlottou zúčastnili znova prehliadky v Kanade. 17. až 18. marca 2017 bola vojvodkyňa s vojvodom na dvojdňovej prehliadke v Paríži kde sa stretli so starým francúzsky prezidentom François Hollande. Tiež toho roku v júli navštívili Kate, William a ich dve deti, princ George a princezná Charlotte Poľsko a Nemecko. Keďže vojvodkyňa pravidelne fotí oficiálne fotografie svojich deti, tak vstúpila do Royal Photographic Society v roku 2017. V máji 2017 navštívila sama aj Luxembursko na pamiatku Treaty of London. V januári pár navštívil Švédsko a Nórsko. 

Vo februári 2019, vojvoda a vojvodkyňa uskutočnili dvojdňovú návštevu Severného Írska, počas ktorej navštívili Belfast, Fermanagh a Ballymena. V júny 2019, Kate prijala svoj prvý kráľovský pozdrav (salutovanie), ktorý kráľovná zvyčajne dostala na vojenskej prehliadke Beating Retreat. Vojvodkyňa sprevádzala svojho manžela na turné Pakistanu v októbri 2019, čo bola prvá návšteva kráľovskej rodiny v krajine za 13 rokov. Pár podal rozhovor pre CNN v Lahore počas návštevy detskej kliniky SOS, kde vojvodkyňa predniesla prejav týkajúci sa jej práce "v prvých rokoch". 

V marci 2020 vojvoda a vojvodkyňa uskutočnili trojdňové turné Írska, počas ktorého navštívili County Meath, Kildare a Galway. V októbri 2020, William a Kate stretli Volodymyr Zelensky, prezidenta Ukrajiny a prvú dámu Olena Zelenska, v Buckinghamskom paláci, čo bol prvý kráľovský záväzok v tejto rezidencii od vypuknutia pandémie COVID-19. V decembri sa pár vydal na trojdňové turné po Anglicku, Škótsku a Walese na Britskom kráľovskom vlaku „aby vzdal hold inšpiratívnej práci jednotlivcov, organizácií a iniciatív po celej krajine, ktoré šli nad rámec podpory svojich miestnych komunít" v roku 2020. Predseda vlády Boris Johnson vyjadril podporu tejto iniciácie, zatiaľ čo prvá škótska ministerka Nicola Sturgeon turné kritizovala s odvolaním sa na cestovné obmedzenia. Turné bolo pred jeho začiatkom konzultované s vládami Spojeného kráľovstva, Škótska a Walesu. V máji sa pár vrátil do Škótska na rozsiahle turné po Edinburghu, Fife a Orkney. V Cornwalle sa 11. mája 2021 sa William a Catherine zúčastnili G7 summitu po prvýkrát. Vojvodkyňa navštívila s prvou dámou Jill Bide žiakov prvého stupňa a zúčastnila sa diskusie za okrúhlym stolom zameranej na vzdelávanie v rannom detstve.

Vo februári 2022 vojvodkyňa navštívila Dánsko, aby oslávila historické väzby medzi Spojeným kráľovstvom a Dánskom a tiež oslávila míľniky panovníkov oboch krajín. V marci 2022 sa vojvoda a vojvodkyňa vydali na turné po Belize, Bahamách a Jamajke , aby si pripomenuli platinové jubileum kráľovnej.

Charitatívna práce

Patronáty
V marci 2011, vojvoda a vojvodkyňa založili darovací fond nadácie princ Williama a princa Harryho, ktorý dovolil priaznivcom, ktorí im chceli dať svadobný dar, aby darovali peniaze charitatívnym organizáciám, o ktoré sa starajú. Tento fond podporil 26 charitatívnych organizácii, ktoré si vybrala dvojica, vrátané ozbrojených síl, detí, starších ľudí, umenia, šport a ochrany prírody. Tieto veci boli blízke ich srdcu a odrážali zážitky, vášne a hodnoty ich života.

Vojvodkyňa z Cambridge sa vo svojej charitatívnej práce zameriava hlavne na otázky týkajúce sa malých detí, závislosti a umenia. Má množstvo patronátov: The Art Room, National Portrait Gallery, East Anglia's Children's Hospice, Action on Addiction, Place2Be, Natural History Museum, Anna Freud Centre, Sportsaid, a The 1851 Trust. Vojvodkyňa, ktorá bola študentkou umenia, sa zaujíma o umenie a vybrala Art Room, ktorá "pomáha znevýhodneným deťom vyjadriť sa" prostredníctvom artterapie a National Portrait Gallery. Vo svojej funkcii patrónky Action on Addiction, vojvodkyňa občas uskutočňuje návštevy ich centier, kde trávila čas so zotavujúcimi sa závislými. Vojvodkyňa je spoločným patrónom 100 Women v Hedge Fund's Philanthropic Initiatives, spolu s princom Williamom a princom Harrym. Tiež je miestna líderka Scout Associatio v severnom Walese, ktorých je kráľovná patrónkou a vojvoda z Kentu je ich prezident. Ich cieľom je poskytovať aktivity viac ako 400 000 mladým ľuďmi v Spojenom kráľovstve.

V októbri 2012 dostala vojvodkyňa svoj kráľovský patronát program M-PACT (Moving Parents and Children Togethe), ktorý je jedným z mála programov v Spojenom kráľovstve zameraných konkrétne na vplyv drogovej závislosti na rodinách. V decembri 2015 prevzala patronát nad Royal Air Force Air Cadets pre mládež vo veku 12-19 rokov. Vojvoda z Edinburghu, ktorý bol patrón RAF Cadets až 63 rokov, formálne odovzdaný počas audiencie v Buckinghamskom paláci. V roku 2017 nahradila kráľovnú ako patrónka The Lawn Tennis Association, All England Lawn Tennis ad Croquet Club, and Action for Children.

V januári 2018 vraj darovala svoje ostrihaná vlasy Little Princess Trust, charite, ktorý vyrába parochne pre deti s diagnózou rakoviny. Vo februári 2018 sa vojvodkyňa stala patrónkou Royal College of Obstetricians and Gynaecologists. Ona tiež začala podporovať Nursing Now, trojročnú celosvetovú kampaň na zvýšenie povedomia o profile sestier. Povedala, že kampaň je pre ňu osobná, pretože jej babička aj prababička boli dobrovoľné sestry. V marci 2018, Kensingtonský palác oznámil, že vojvodkyňa z Cambridge sa stala prvým kráľovským patrónom Victoria and Albert Museum. V júni 2019 prevzala od kráľovnej patronát Royal Photographic Society. V júli 2019 podporila kampaň Backyard Nature, kampaň vytvorenú s cieľom inšpirovať "deti, rodiny a komunity, aby sa dostali von a zapojili sa do prírody." V auguste 2019 vojvoda a vojvodkyňa z Cambridge súťažili v King's Cup na získanie peňazí pre osem rôznych charitatívnych organizácii. V decembri 2019 nahradila kráľovnú ako kráľovský patrón Family Action.

V decembri 2019, po porade s rôznymi organizáciami a odborníkmi, vojvoda a vojvodkyňa z Cambridge vyhlásili cenu Earthshot, ktorá bude udelená piatim jednotlivcom alebo organizáciám, ktoré by mohli prísť s riešením problémov životného prostredia medzi rokmi 2021 a 2030. Kráľovská nadácia Vojvodu a vojvodkyne z Cambridge bude viesť projekt, ktorý podporujú aj filantropi.

V januári 2020 vojvodkyňa spustila celonárodný prieskum vývoja v prvých rokoch „5 veľkých otázok pre deti do 5 rokov“. Prieskum uskutočnil Ipsos MORI a obsahuje „ďalší kvalitatívny a etnografický výskum“ v prvých rokoch. „5 veľkých otázok“ získalo viac ako 500 000 odpovedí. Výsledky prieskumu boli zverejnené v novembri 2020 na online fóre Early Years Forum zloženom z lekárskych odborníkov, ktoré usporiadala Royal Foundation, kde bola vojvodkyňa hlavným rečníkom. Zistenia prieskumu načrtli päť kľúčových tém týkajúcich sa raného detstva, vrátane duševného zdravia rodičov a zdravia a podpory širšej komunity. V máji a júni 2020 vojvoda a vojvodkyňa spolu so svojimi deťmi doručili miestne potravinové balíčky vyrobené na panstve Sandringham Estate miestnym izolovaným dôchodcom počas pandémie COVID-19. V júli 2020 vojvodkyňa podporila a pomohla pri rozvoji iniciatívy BBC „Tiny Happy People“, ktorá poskytovala bezplatné digitálne zdroje rodičom s malými deťmi. V auguste 2020 bola vedúcou darcovskej činnosti v prospech detských bánk na celoštátnej úrovni vrátane banky Little Village, ktorá podporila viac ako 10 000 darov od spoločností Marks & Spencer, Tesco, John Lewis & Partners a Sainsbury's. V máji 2020 vojvodkyňa ako patrónka National Portrait Gallery spustila projekt „Hold Still“, ktorý má zachytiť život ľudí počas lockdownu a získal 31 000 príspevkov. V júli 2020 bola výstava uvedená na trh a záverečných 100 fotografií bolo zobrazených online. V októbri 2020 boli portréty zobrazené na 112 verejných stránkach, vrátane billboardov, nástenných malieb a plagátov, v 80 mestách. Online výstava zhromaždila viac ako 5,2 milióna zobrazení stránky. Neskôr bolo oznámene, že fotografie budú uverejnené v knihe s názvom Hold Still: A Portrait of Our Nation, ktorej predslov napíše Catherine. V decembri 2020 sa vojvoda a vojvodkyňa stali spoločnými patrónmi charitatívnych organizácií NHS. Vojvodkyňa diskrétne dobrovoľne poskytla službu u Royal Voluntary Service počas pandémie COVID-19. V júni 2021 Catherine spustila Royal Foundation Centre pre ranné detstvo, ktoré bude vykonávať prácu, výskum a kampane s inými organizáciami o problémoch spojených s rannými rokmi.

V máji 2021 dostala vojvodkyňa prvú dávku očkovacej látky COVID-19 od zamestnancov NHS vo vedeckom múzeu v Londýne, či povzbudila použitie vakcíny a poďakovala sa personálu. Nasledujúci mesiac bola vyhlásená za patrónku The Forward Trust po jej zlúčení s Action on Addiction. 

Dňa 15. septembra 2021 Catherine navštívila RAF Brize Norton v Oxfordshire a stretla sa s členmi armády a civilistami, ktorí sa podieľali na evakuácii afganských utečencov počas ofenzívy Talibanu v roku 2021 . V októbri 2021 vojvoda a vojvodkyňa z Cambridge navštívili Kráľovské botanické záhrady v Kew v Londýne, aby sa zúčastnili na Generation Earthshot, vzdelávacej iniciatíve inšpirovanej cenou Earthshot Prize. Catherine usporiadala koncert vianočných kolied s názvom „Together At Christmas“ vo Westminsterskom opátstve v decembri 2021 na počesť charitatívnych organizácií a jednotlivcov, ktorí slúžili komunitám počas pandémie COVID-19. Koncert produkovalo Westminster Abbey a BBC Studios Events Productions a vysielali ho ITV. Vojvodkyňa hrala na klavíri počas predstavenia „For Those Who Can't Be Here“ od Toma Walkera.

Presadzovanie duševného zdravia
Catherine, ktorá sa zaoberala problémami týkajúcimi sa duševného zdravia a zdravotného postihnutia, navštívila charitatívne organizácie a nemocnice ako napríklad St Thomas' Hospital a Maurice Wohl Clinical Neuroscience Institute, aby strávila čas s matkami a deťmi, ktoré sa týmito problémami zaoberajú. S cieľom povzbudiť ľudí, aby sa otvorili o svojich problémoch s duševným zdravím, vojvoda a vojvodkyňa z Cambridge a princ Harry v apríli 2016 iniciovali kampaň na zvýšenie povedomia o duševnom zdraví "Heads Together". Vojvodkyňa neskôr dobrovoľne hovorila o svojich problémoch ako matka a pripustila, že v určitých časových obdobiach trpela nedostatkom dôvery a pocitmi nevedomosti.

Vojvodkyňa z Cambridge tiež spustila projekt Mentally Healthy Schools, ktorý pomáha študentom a zamestnancom prístup k spoľahlivým a praktickým zdrojom na zlepšenie informovanosti, vedomosti a dôvere v podporu duševného zdravia žiakov. Benita Refson, prezident Place2Be, jeden zo sponzorov Catherine ocenila prácu vojvodkyne a povedala, že by pomohla zažiariť stredobod pozornosti na duševné zdravie detí. Vo februári 2016 odcestovala do Edinburghu, aby propagovala prácu Place2Be, ktorá sa začala Children's Mental Health Week a prispela do hnutia HuffPost UK ako súčasť hnutia Young Minds Matter, snaha zvýšiť informovanosť o problémoch duševného zdravia detí. Vojvoda a vojvodkyňa sa neskôr stretli s členmi a zástupcami organizácie Young Minds and Youthscape, propagovať svoju kampaň za duševné zdravie. Na základe svojej práce s charitatívnymi organizáciami zaoberajúcimi sa duševným zdravím deti boli vojvodkyne a jej manželovi udelené odznaky Gold Blue Pete, ktoré boli predtým udelené kráľovnej. Počas prejavu fóra Royal Foundation v roku 2018 vojvodkyňa uviedla, že bude pokračovať v práci zameranej na zvyšovanie informovanosti o duševnom zdraví a povedala, že duševné zdravie detí a dospelých je jednou z oblasti, v ktorej dlhodobý pohľad zmení všetky rozdiely budúcim generáciám.

V januári 2019 sa potvrdilo, že vojvodkyňa bude spolupracovať s Royal Horticultural Society ako jeden zo spolutvorcov záhradnej výstavy na kvetinovej výstave v Chelsea v roku 2019. Catherine navrhla Back to Nature Garden spolu s Andree Davies a Adam White. Záhrada, ktorá okrem iného obsahovala dom na strome, vodopád, rustikálny brloh a táborák, bola predstavená na kvetinovej výstave v Chelsea v máji 2019, aby zdôraznila prínosy, ktoré prírodný svet prináša duševnej a fyzickej pohode. Záhrada bola neskôr rozšírená a premiestnená do Hampton Court Palace ako súčasť kvetinovej výstavy Hampton Court Palace. V máji 2019 v rámci svojej iniciatívy Heads together, vojvodkyňa z Cambridge, spolu so svojím manželom a švagrovcami spustili Shout, službu textových správ pre tých, ktorí trpia duševnými problémami. V októbri 2019, vojvodkyňa z Cambridge spolu s ďalšími členmi kráľovskej rodiny, uviedli video PSA pre Public Health England "v rámci svojho programu Every Mind Matters". V januári 2020, Catherine začala národný prieskum o vývoji v rannom detstve a vydala sa na 24-hodinovú prehliadku Spojeného kráľovstva. Ipsos MORI uskutočnil prieskum medzi 21. januárom a 21. februárom v mene Royal Foundation s cieľom povzbudiť ľudí, aby sa zúčastnili rozhovoru o otázkach týkajúcich sa deti mladších ako 5 rokov.

Koncom marca 2020 vojvoda a vojvodkyňa z Cambridge začali podporovať novú iniciatívu Public Health England v období pandémie COVID-19 vo Veľkej Británii. V rámci Týždňa povedomia o duševnom zdraví matiek v máji 2020 sa zúčastnila videohovoru s novými rodičmi, pôrodnými asistentkami a ďalšími odborníkmi v oblasti materských služieb, aby propagovala svoje posolstvo o duševnom zdraví počas pandémie.

V apríli 2020 vojvodkyňa a jej manžel oznámili iniciatívu Our Frontline, ktorá poskytuje podporu duševného zdravia zdravotníckym pracovníkom na pohotovosti. V máji 2020 bola zaznamenaná rozhlasová správa páru pre Týždeň povedomia o duševnom zdraví vysielaná na všetkých staniciach v Spojenom kráľovstve. V júni 2020 Catherine usporiadala zhromaždenie pre 80 žiakov základných škôl po celom Spojenom kráľovstve, kde diskutovala o dôležitosti starostlivosti o seba a „otvorenosti o svojich pocitoch“. Viedla zhromaždenie cez Zoom a neskôr bolo pustené viacerým študentom, ktorí využívali Oak National Academy, online centrum vzdelávacích zdrojov. V októbri 2020 vojvodkyňa navštívila univerzitu v Derby, aby sa dozvedela o jej podpore duševného zdravia študentov počas pandémie.

Verejný obraz a štýl

Kate sa stala prominentnou pre svoj štýl a bol umiestnený na mnohých zoznamov "najlepšie oblečených". V roku 2016 ju vybrala The Daily Telgraph ako "najsľubnejší nováčik" vo svojom zozname víťazov a porazených v roku 2006. Tatler ju umiestnil v roku 2007 na číslo 8 v každoročnom výbere prvých desiatich ikon štýlu, Vystupovala v časopise People z roku 2007 a 2010 v najlepšie oblečenom zozname. Kate bola taktiež venovaná jednou z desiatich "Fabulous Fashion Independents" Richarda Blackwella z roku 2007. V júni 2008 si Style.com vybrala Kate ako svoju ikonu mesačnej krásy. V júli 2008 bola Kate zaradená do medzinárodného najlepšieho oblečeného zoznamu Vanity Fair. Vo februári 2011 bola menovaná Top Language Fashion Buyyword v roku 201 Global Language Monitor. V januári 2012 bola zvolená ako Headwear Person of the Year. Kate bola v roku 2010, 2011, 2012 a 2013 prvá v zozname najlepšie oblečených ľudí v spoločnosti Vanity Fair. V júni 2016 sa zúčastnila svojho prvého fotenia do magazínu Vanity Fair, kde sa objavila ja na obálke. Nosí oblečenie od mnohých dizajnérov a taktiež nosí šaty od Catherine Walker, ktorá navrhovala obľúbené šaty princeznej Diany.

Vojvodkyňa, ktorá sa zúčastnila 71st British Academy Film Awards, sa nezúčastnila na hnutí Time's Up, ktoré požadovalo, aby ženy nosili čierne šaty na červenom koberci. Rozhodnutie bolo založené na kráľovských protokoloch, ktoré zakazujú členovi kráľovskej rodiny zúčastňovať sa na politických hnutiach, ale aspoň zvolila čiernu kabelku a doplnky ako variantu čierneho oblečenia. V marci 2018 sa spolu s Sophie, grófka z Wessexu objavili na recepcii módnej burzy Commonwealthu v Buckinghamskom paláci počas týždňa módy v Londýne v roku 2018. V roku 2021 bolo oznámené, že vojvodkyňa podporuje britský módny priemysel až o 1 miliardu libier. Britský Vogue ju v roku 2021 vybral aj ako jednu z 25 najvplyvnejších žien v Spojenom kráľovstve.

Ochrana súkromia a média
V roku 1997, Williamova mama, Diana, Princezná z Walesu, zomrela pri nehode v Paríži počas prenasledovania paparazzov. Tento postoj ovplyvnil vojvodov postoj k médiám. Vojvodkyňa a manžel požiadali aby v prípade, že nie sú na verejnej akcii aby ich súkromie rešpektovali ale média nie vždy želania splňujú.

V roku 2099, pred zásnubami s Williamom, Middletonovci získali náhradu vo výške 10 000 libier a ospravedlnenie fotografickej tlačovej agentúry Rex Features td po tom ako bola fotografovaná počas tenisu na Štedrý deň na dovolenke v CornWalle.

13. septembra 2012 bolo zverejnenie že francúzsky časopis "La presse people" magazín Closer a taliansky klebetný magazín Chi publikovala fotografie z vojvodkyne keď sa opaľovala na ich dovolenke v Château d'Autet (súkromný pozemok s 260-ha na pozemku 71 km, severne od Aix-en-Provence) Analytici z The Times verili že fotografie boli vyfotené z cesty D22 (Vaucluse) pol metra od bazéna - vzdialenosť ktorá by vyžadovala objektív 800 alebo 1000mm. 17. Septembra 2012 vojvoda a vojvodkyňa podali na francúzsky súd sťažnosť a žiadali občianskoprávnu náhradu škody na Tribunal de Grande Instance de Nanterre. Nasledujúci deň súdy udelili súdny príkaz proti tomu aby ďalej neuverejňovali obrázky a tiež oznámili že je zahájené tresne vyšetrovanie. Podľa francúzskeho práva nemožno udeliť tresne odškodnenie ale takéto narušenie súkromia je trestným činom s maximálnym trestom a to odňatie slobody na jeden roka pokutou až do výšky 45 000 EUR pre jednotlivca a 225 000 EUR pre spoločnosť.

V decembri 2012 dvaja austrálsky rozhlasový hostitelia Michael Christian a Mel Greig, zavolali do nemocnici Edwarda VII, kde bola vojvodkyňa kvôli hyperemesis gravidarum. Predstierali že sú kráľovná a princ z Walesu, Greig a Christian telefonovali do nemocnice hovorili so zdravotnou sestru vojvodkyne, aby sa spýtali na jej stav. Po vyšetrený nemocnici a verejne reakcii na podvod, sestra, ktorej zavolali do oddelenia Jacint Saldnanha, spáchala samovraždu. Rádiový hostia sa následne ospravedlnili za svoje činy.

Vo februári 2013, Chi vydalo prvé fotky Katinho tehotenského bruška, ktoré bolo vidieť na ich súkromnom ostrove Mustique kde boli na dovolenke. Britská tlač odmietla zverejňovať paparazzi zábery

14. augusta 2015 vydal Kensingtonský palác list, v ktorom uviedli podrobnosti o tom že média chceli získať paparazzi fotky princa Georga a princezny Charlotte. List bol napísaný Jasonom Knaufom, tajomníkom pre komunikáciu a poslaný rôznym organizáciám médií v iných krajinách.

V máji 2020 Kensingtonský palác uviedol, že titulný príbeh časopisu Tatler s názvom „Catherine the Great“ obsahoval „nános nepresností a falošných skreslení“. Napriek vyhláseniu paláca, že väčšina materiálu sa im nedostala pred zverejnením, šéfredaktor časopisu oznámil, že si za príbehom bude stáť, pretože o ňom palác vedel celé mesiace. V septembri 2020 časopis na nátlak právnikov páru odstránil z online verzie príbehu poznámky o rodine vojvodkyne a ďalšie podobné tvrdenia. 

V populárnej kultúre

Po medzinárodnej pozornosti týkajúcej sa svadby, Lifetime odvysielal televízny film názvom William & Kate, 18. Apríla 2011 v US. Film mal premiéru vo Veľkej Británii 24. Apríla 2011. Kate hrala Camilla Luddington a princa Williama Nico Evers-Swindell. Televízne programy boli tiež predvedené v Spojenom kráľovstve pred svadbou, ktorá poskytla hlbší pohľad na vzťah a zázemie páru vrátane Kate Met Willi a program 4 Meet the Middletons. Ďalšie televízne filmy, ktoré sa podobal na William a Kate s názvom William a Catherine: A Royal Romance, ktorý sa natáčal v Bucharest s hercami Alice St. Clair a Dan Amboyer, ktorý hrali hlavné postavy. Jane Alexander sa objavila ako kráľovná a Victor Garber ako princ z Walesu. Film sa vysielal 27. Augusta 201 v US na Channel Hallar.

V roku 2014 sa už považovala za britskú kultúrnu ikonu. Mladí ľudia zo zahraničia ju pomenovali medzi skupinou ľudí, ktorí najviac spájali britskú kultúru, medzi nimi William Shakespeare, kráľovná Alžbeta II., David Beckham, JK Rowling, The Beatles, Charlie Chaplin, Elton John a Adele.

Tituly, oslovenie a priezvisko

Tituly a oslovenia
  • 9. januára 1982 - 29. apríl 2011: Slečna Catherine Elizabeth Middleton
  • 29. apríl 2011 - súčasnosť: Jej kráľovská výsosť Vojvodkyňa z Cambridge
    • v Škótsku: 29. apríl 2011 - súčasnosť: Jej kráľovský výsosť grófka z Strathearn
Po svadbe sa Kate stala známa ako Jej kráľovská výsosť Vojvodkyňa z Cambridge. Celá verzia znie s jej titulmi a osloveným je Jej kráľovská výsosť Vojvodkyňa z Cambridge, Grófka z Strathearn a Lady z Carrickfergus. V Škótsku ma tiež oslovenie Jej kráľovský výsosť grófka z Strathearn.

Ráno ich svadobného dňa, 29. apríla 2011 o 08:00, predstavitelia Buckinghamského palácu oznámili že v súlade s kráľovskou tradíciou a uznaní kráľovný bol princ William uznaný Vojvodom z Cambridge, grófom z Strathearn a Barónom Carrickfergus.

Priezvisko
Ako členka britskej kráľovskej rodiny nemá vojvodkyňa Catherine Elizabeth žiadne priezvisko, tiež nie je "princeznou Catherine", pretože tento titul pred svojím menom môžu používať iba osoby, ktoré ho získali narodením. V prípadoch, kedy je priezvisko nutné, Kate uvedie priezvisko manžela - Mountbatten-Windsor.

Pocty

  • 05. decembra 2017: Kráľovský rodinny rád kráľovnej Alžbety II.

  • 29. apríla 2019: Viktoriánsky kráľovský rád
Pocty Commonwealth
  • 01. október 2016: Rad za zásluhu Tuvalu
Čestné vojenské pocty
Kanada
  • 05. júl 2011 - súčasnosť: Kanadský kráľovský lesník
Veľka Británia
  • 16. decembra 2015 - súčasnosť: Čestný letecký veliteľ leteckých kadetov kráľovského letectva
Čestný enonym
Ceny
  • Ontario: Ich kráľovská vásosť vojvoda a vojvodkyňa z Cambridge, univerzita Waterloo

0 komentárov:

Zverejnenie komentára